Dažniausiai užduodami klausimai

Bendri klausimai

Tai augalinės kilmės maistas (sriubos, košės, blynai, salotos, gėrimai), praturtintas ZOE.

ZOE veiksmingiausias su augaliniu maistu.

Pasigaminkite probiotinį maistą tiesiog įdėję ZOE į:

* geriamą vandenį, sultis, kompotą;

* termiškai apdorotą, bet atvėsusį augalinės kilmės maistą (sriubas, troškinius, košes, blynus ir pan.). Taip galima valgyti iš karto;

* žalią, termiškai neapdorotą maistą (mišraines, salotas, trintų vaisių desertus ir pan.). Tokį maistą patartina valgyti truputį palaukus, geriausia po kelių valandų fermentavimosi – tada produktai tampa ypač skaniais ir kvapniais.

Skirtumas tas, kad probiotinis maistas yra augalinės kilmės maistas, praturtintas ZOE – gyvomis gerosiomis bakterijomis. Augalinį maistą  (tiek „žalią“, tiek termiškai apdorotą) kuo puikiausiai virškina (perdirba-fermentuoja) gerosios bakterijos. Būtent jos, besidaugindamos augalinės kilmės maiste,  sintezuoja viską, ko reikia žmogaus organizmui – ir baltymus, ir vitaminus, ir visas kitas organizmui reikalingas maistingąsias medžiagas, kuriose nėra  toksinų ir šlakų.

Daugeliui pradedančiųjų vartotojų ZOE kvapas ir skonis gali būti nemalonus, ypač kvapas. Kyla logiškas klausimas – ar gamintojas nenori, ar nemoka gaminti ZOE be stipraus raugo kvapo? Pagalvokime – kiekvienas raugintas produktas, net ir kopūstai, turi savitą kvapą, nes šie produktai yra NATURALŪS ir gamtoje taip sutverta, kad rūgimo kvapas juose yra. Rūgimo terpė, prisotinta gyvomis bakterijomis ir sąlygoja šiuos kvapus. Visi teiginiai, kad raugai gali būti be kvapo yra abejotini, o jei raugas neturi natūralaus rūgimo kvapo, abejotina ir jo kokybė. ZOE – tai probiotinis gėrimo KONCENTRATAS, todėl produktas turi aštresnį nei įprastą raugo kvapą.

Kiti panaudojimo būdai

Nejudinamoje taroje ZOE sluoksniuojasi – tai gilios fermentacijos požymis. Skaidrus skystis, susidaręs viršuje ir yra veiksmingiausias naudoti inhaliacijoms.

Geriausia naudoti kompresorinį inhaliatorių (tokį, kuris pučia orą kol įjungtas tuščias).

Į inhaliatorių pilkite 2 -3 gramus gryno ZOE (jei neturite nusistovėjusio skaidraus skysčio, galite prieš tai perkošti). Patartina inhaliuotis bent du kartus dienoje po 5 – 10 min.

Galite naudoti ZOE tepant odą, žaizdas. Galima darytis kaukes plaukams, geriausia praskiesti ZOE su soda ir naudoti vietoj šampūno. Palaikius kelias minutes nuplaukite vandeniu.

Atskiedus ZOE su vandeniu galima tręšti kambarines gėles, auginamas daržoves, žolynus. Puiki natūrali priemonė Jūsų sodui ir daržui.

Nudžiuginkite savo augintinius, pašlakstydami jų maistą su ZOE.

Laikymas

Kol nevartojate, ZOE buteliukus geriau laikyti šaldytuve, arba kitoje vėsioje vietoje (pvz. rūsyje), atokiau nuo tiesioginės šviesos šaltinių, saulės spindulių.

Pradėtą naudoti ZOE buteliuką geriausia laikyti šaldytuve, kamštelį lengvai prasukus. Kasdien vartojant galima laikyti ir kambario temperatūroje. Šiltesnėje aplinkoje bakterijos bus tik gyvybingesnės, tačiau nepersistenkite – gavusios per daug šilumos ar tiesioginių saulės spindulių, bakterijos gali pradėti „pūsti“ užsuktą buteliuką.

Jeigu skonis rūgštus, vadinasi su juo viskas gerai. Nepamirškite, ZOE yra ne raugas, o raugo koncentratas, todėl prasukus po ilgesnio laiko natūralu, kad jausite aštresnį kvapą. Tiesiog palaikykite buteliuką atvirą kurį laiką ir stiprus kvapas dings. Prieš naudojimą reikia ZOE suplakti.